Erimez, yaptığı açıklamada, “Mutlu insanların güzel şehri Eskişehir için; Eskişehir'e sahip çıkma vakti artık geldi” dedi.
Eskişehirlinin kendisine hizmet edecek doğru adayı bileceğini ifade eden Av. Erimez, şöyle devam etti: “Eskişehir halkı gururludur, doğru aday için edecek doğru ada ve göstermeye devam edecektir. Eskişehir'in bilgisi, vizyonu ve azmi olan yeni bir siyasi anlayışa ihtiyacı var. DEVA Partisi olarak biz hazırız. Çelik Erimez olarak ben hazırım. Biz kaybetmek için yola çıkmayız, ya biz kazanacağız ya da tüm politikalarımızı Eskişehir konuşacak ve uygulayacak. Hayalimizdeki Eskişehir'i gerçeğe dönüştüreceğiz. Eskişehir'i rekorlar şehri yapmaya hazırız.”
Eskişehir'e bereket saçmaya geliyor
Av. Erimez, şunları kaydetti: “Eskişehir hizmette ilklerin şehri olacak. Eskişehir'de statükoyu koruyan, gelişime kapalı politikalara karşı olduğumuz gibi modern ilimizi gri şehir haline getirecek, huzurumuzu kaçıracak tüm projelere de karşıyız. Emek'ten, Çamlıca'ya; Şirintepe'den, Batıkent'e; Fevzi Çakmak'tan Vadişehir'e tüm mahallelerimiz, Sivrihisar'dan, İnönü'ye, Çifteler'den, Seyitgazi'ye, tüm ilçelerimiz DEVA Belediyeciliği ile tanışacak. Gençlerimiz, emeklilerimiz, çalışanlarımız, ev kadınlarımız, sporcularımız tüm Eskişehir, DEVA Belediyeciliği ile tanışacak. Deva damlaları Eskişehir'e bereket saçmaya geliyor.”


Çelik Erimez Kimdir?
Avukat Çelik Erimez 1982 yılında Eskişehir'de doğdu, Eskişehir'de büyüdü. Hukuk ve işletme lisans eğitimi yanında ekonomi yüksek lisansı ile birlikte Almanca öğretmenliği yan dal programından mezun oldu.
Yurt dışı eğitim süresi hariç hayatının tamamını Eskişehir'de geçirdi. İlk lisans eğitiminin son dönemini, Erasmus programı ile Almanya’da tamamladı.
2008 yılından 2014 yılına kadar Türkiye Halk Bankası AŞ'de uzman olarak çalıştı. 2015 yılında kendi profesyonel danışmanlık şirketini kurdu. 2021 yılına kadar ağırlıklı olarak gayrimenkul değerleme şirketlerine uzman olarak danışmanlık sağladı. Şu an Eskişehir'de kendi hukuk bürosunda avukat olarak hizmet vermektedir.
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından verilen, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı ve Kurumsal Yönetim Lisansı gibi birçok lisansa sahip olup borsa, yatırım danışmanlığı ve kurumsal yapılar üzerinde derin bilgiye sahiptir.
Eskişehir Doğuşspor Kulübü Başkanı olması yanında Eskişehir'in en önemli markası olan Eskişehirspor'un da kongre üyesidir. 2018-2022 yılları arasında Eskişehir Yüzme İl Sorumlusu olarak Eskişehir'de yüzme sporunun gelişmesi için çalışmıştır. Sporcu kişiliği ile tanınan Çelik Erimez, Master Milli Takım'da sualtı hokeyi oyuncusudur. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.
Demokrasi ve Atılım Partisi'ne (DEVA) kuruluş yılı olan 2020’de katılmış, Eskişehir Hukuk ve Adalet işlerinden sorumlu başkanlık görevini sürdürmüştür.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi