Anadolu’nun gözü kulağı rakiplerinde olacak Anadolu’nun gözü kulağı rakiplerinde olacak

'İYİ BİR PERFORMANS' BEKLENİYOR

Ekonomistler, seçimin geride kalmasıyla artan sermaye akımıyla Türk Lirası'nın geçtiğimiz aylara kıyasla önümüzdeki haftalarda daha iyi performans sergilemesini bekliyor.

Goldman Sachs ekonomistleri, Türkiye’deki yerel seçimlerin büyük ölçüde tartışmasız geçmesi ve mevcut ekonomi politikalarına devam edileceği mesajının piyasalar tarafından memnuniyetle karşılanacağını belirtti. Uzmanlar, bu durumun önümüzdeki haftalarda sermaye girişinin tekrar başlamasına ve Türk Lirası'nın değer kazanmasına katkıda bulunacağını öngördü.

Ekonomistler, cari dengede hızlı düzelmenin de etkisiyle Türk Lirası'nın önceki aylara göre çok daha iyi bir performans göstereceğini tahmin ediyor.

REZERVLERDE CİDDİ KAYIP 

Yıl başından bu yana gerçekleşen sermaye çıkışları ve seçim belirsizliği ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın (TCMB) rezervlerinde ciddi kayıp olduğu hatırlatıldı. ABD yatırım bankası Goldman Sachs ekonomistleri, mevcut ekonomi politikalarına devam edilmesinin Türk Lirası'nın değer kazanması için önemli olduğunu vurguladı.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi