BBP MKYK Üyesi Ahmet Ulupınar, genel başkanları Mustafa Destici’nin, Cumhur İttifakı’nın Eskişehir’den birinci sıra milletvekili adayı olup olmayacağı konusundaki iddialara açıklık getirdi.

Selin Çelik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Ahmet Ulupınar, İl Başkanı Salim Acabay’ın da bulunduğu etkinlikte, Türkiye’nin seçim atmosferine girmek üzere olduğunu belirterek, BBP olarak 2018’den bu yana Cumhur İttifakı’nın yanında siyasete devam ettiklerini kaydetti.

Gelecek seçimlerde yer alabilmek adına kendi logoları ve adayları üzerinde çalıştıklarına işaret eden Ulupınar, “Halkımız, önümüzdeki seçimlerde oy pusulasında bizi görebilecek. Partimize duyulan güveni ve sevgiyi milletimizin faydasına kullanacağız. Zor bir süreçten geçen ülkemiz için BBP olarak, Cumhur İttifakı içinde bu sorunları çözmek için çabalayacağız. Önümüzdeki seçimlerde de Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu.

Ulupınar, bir gazetecinin BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Eskişehir’den Cumhur İttifakı’nın birinci sıra milletvekili adayı olacağı yönündeki iddiaları sorması üzerine, “Genel başkanımız Mustafa Destici’nin bir Ankara geçmişi var. En son ittifak içinde aday olurken de Ankara’dan aday oldu. Artık hangi çevreleri rahatsız ettiyse genel başkanımızın buradan aday olma süreci… Biz böyle bir konu duymadık, işitmedik. Ağzından böyle bir şey çıkmadı” ifadesini kullandı.