Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Eskişehir Şubesi, genel merkezlerinin 34. şubelerinin ise 29. kuruluş yıl dönümünü Matilda Restoran’da kutladı.

Selin Çelik

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Eskişehir Şubesinin düzenlemiş olduğu 34. yıl dönümü kutlama buluşmasında dernek adına konuşmayı Çiğdem Gülger gerçekleştirdi.

Gülger konuşmasında, Genel Başkan Yardımcılarına, kent dışından gelen ÇYDD yöneticilerine, protokol üyelerine, Belediye Başkanlarına, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, üyelere, gönüllülere ve burs verenlere teşekkürlerini iletti.

Gülger, konuşmasında şunları kaydetti:

“Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, çağdaş eğitim yoluyla, çağdaş topluma ulaşmak amacıyla 34 yıl önce kuruldu. Bizler, "Sorunun değil çözümün parçası olmak" yaklaşımıyla kadın ve çocuk haklarını korumak, eğitimde fırsat eşitliği ve toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için toplumsal farkındalık yaratmaya devam edeceğiz. Her öğrencimizin eşit eğitim olanaklarına sahip olacağı çağdaş Türkiye hedefine ulaşmak için laikliği, bilimsel eğitimi ve demokrasiyi yaşatma ilkesinden asla ayrılmayacağız. Diğer yandan, Genç Denizyıldızı, Liseden Üniversiteye, Çağdaş Dil Merkezi, Köyde Şenlik Var, Denizyıldızı, Mentorluk, Kadınlarla El Ele gibi projeler ile öğrencilerimizin daha donanımlı bireyler olmaları için çaba harcamayı sürdüreceğiz. CYDD Eskişehir Şubesi olarak, 34. kuruluş yıldönümümüzde büyük önder Atatürk'ün yolunda yorulmadan yürümeye devam edeceğiz. Bunun dışında, etkinliklerimizi daha da çeşitlendirmek için 100.yılda çağdaş bir ÇYDD binası yapmak için heyecan içindeyiz. Odunpazarı tarihi bölgede eğitim evi, çocuk kulübü, sergi ve etkinlik salonları da olan iki binanın ilkini gelecek ay içinde yapmaya başlayacağız. Ayrıca 10 Şubat'ta Levent Üzümcü tiyatrosunun yapımcılığında "Şenay Gürler'in" oyuncu olarak yer aldığı "Ben Türkan Saylan" oyununa katılımınızı diliyoruz. Oyun Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde sergilenecek.”