Yarımca’da Doğa Yürüyüşü Yarımca’da Doğa Yürüyüşü

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi tarafından düzenlenen ve 14-16 yaş grubu öğrencilerin hazırladığı çocuklar çocuk hakları konulu “Doğaçlamadan Tiyatroya Sahne Gösterisi” Turgut Özakman Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

 Bu kapsamda Çocuk Hakları Biriminde Prof. Dr. Tülin Sağlam, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı, Yaratıcı Drama Eğitmeni Serap Antepli ve Yaratıcı Drama Eğitmeni Gülnur Korkmaz Tosun'un önderliğinde 14 -16 yaş katılımcılardan oluşan "Doğaçlamadan Tiyatroya" atölyesi toplantı ve eğitim süreçlerini tamamladı.

Eğitmenler ve atölye katılımcısı çocuklar, çocukların hakları, kendi sorumlulukları gibi başlıklarda konuşup, tartışıp, fikir üreterek bu konuyla ilgili doğaçlamalar hazırladılar. Sahnelerin tümü atölye sürecinde yapılan doğaçlamalardan oluşturuldu.

Ortaya çıkan “Doğaçlamadan Tiyatroya Sahne Gösterisi” Turgut Özakman Sahnesi’nde sahnelendi. "Ben de varım" diyerek sahneye çıkan çocuklar yaptıkları gösteri ile büyük beğeni toplarken, ebeveynleri de gösteri sonunda çocukları alkış yağmurunu tuttular.