Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’nde çocuklar, “Adaptif Binicilik” “Atla Tanışma Etkinliği” ve “Eskişehir’de Ata Binmeyen Çocuk Kalmasın Projesi” kapsamında ata binmenin keyfini yaşıyor.

Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’nde oluşturulan özel alanda, uzman eğitmenler tarafından yönlendirerek ata binmeyi öğrenen çocuklar bu ayrıcalığın keyfini çıkartıyor. Son olarak Yarbay Mehmet Yaşar Gülle İlkokulu birinci sınıf öğrencisi 60 çocuk, merkezde gözetmenler eşliğinde ata bindi. 

Çocuklar at binmenin güzel bir duygu olduğunu ifade ederken, öğretmenler de Tepebaşı Belediyesi’ne sağlanan imkanlardan dolayı teşekkürlerini iletti. 

Çocuklar ata binmeyi çok sevdi

Ecrin Hadak, “Ata binmeyi seviyorum. Çok güzel bir duygu. Ata binmek çok güzel hiç korkmamıza gerek yok. Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ederiz” dedi. 

Ömer Hacıoğlu, “Ata binmeyi sevdim. Çok güzel. Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ederim” diye konuştu. 
Elif Hira Arslan, “Burası çok güzel. Daha önce gelmemiştim. Ata binmek güzel bir duygu. Teşekkür ederiz” derken Dilara Nur da ata binmenin keyifli olduğunu belirtti. 

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de çocukların yoğun ilgisinden memnun olduklarını belirtirken, merkez yetkilileri de Doğal Yaşam Merkezi’ni ziyarete gelen öğrencilere gerekli bilgileri aktardıktan sonra ata bindiklerini ifade ediyor.

Bursa Çevre Yolu 4. kilometrede hizmet veren Doğal Yaşam Merkezi’ne, 0 (533) 955 79 04 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

Kaynak: Bülten