Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Şubat ayında çiftçilere ödeyeceği Tarımsal Destek ödemelerinin detayları belli olmaya devam ediyor.

Her hafta cuma günleri hesaba yatırılan destek kredilerinin dışında hayata geçirilecek gübre desteği için yeni gelişmeler yayınlandı.

GÜBRE DESTEĞİNİN DETAYLARI BELLİ OLDU

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde yapılan destek ödemeleri çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra belediyeler tarafından sağlanan farklı destek ödemeleri de çiftçilerin derdine derman oluyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere tohum ve gübre desteği verileceğini açıkladı. Çiftçiye sağlanacak destek ödemeleri ile ilgili detaylar belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sdf Il Tarım Çiftçi Destek

“Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, çiftçilerin gelir düzeyini artırmak ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için mazot, gübre, tohum, meyve fidanı, doğal salma yumurta tavukçuluğu, modern sera desteği başta olmak üzere hayata geçirdiği onlarca projeyle üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir, tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği, “2024 Yılı İlkbahar Yem Bitkisi Tohumu ve Gübre Destek Projesi” kapsamında, çiftçilere tohum ve katı organomineral taban gübresi desteğinde bulunacak. Yüzde 50 hibeli destek doğrultusunda üreticilerden talepler alınmaya başlandı.”

ŞUBAT AYI DESTEK ÖDEMELERİ SON DURUM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından çiftçilere sağlanan gübre ve tohum desteğinin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı da Şubat ayı içerisinde tarımsal destek ödemelerine devam ediyor. Şubat ayı içerisinde cuma günleri hesaplara yatırılması beklenen ödemelerin ilerleyen günlerde çiftçilerin hesabını tanımlanması bekleniyor. Çiftçi destek ödemeleri hakkındaki detayları bakanlığın resmi internet sitesi ya da sosyal medya hesabı üzerinden yapılan duyurularla öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi