İBB, AB Türkiye Delegasyonu Başkanlığı ile birlikte ‘Avrupa Günü’ kutlamalarının İstanbul ayağına, kurum tarihinde bir ilk olarak ortak ev sahipliğini yaptı. 

Haliç Kongre Merkezi Sahil Alanı’nda düzenlenen Avrupa Günü kutlaması; İBB Başkanı İmamoğlu, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Meyer-Landrut, Atina Belediye Başkanı Haris Doukas, Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karić ve B40 Balkan Şehirler Ağı Dönem Başkanı Tiran’ın Belediye Başkan Yardımcısı Anuela Ristani ve İstanbul’da görev yapan yabancı ülke misyon şefleri ile çok sayıda özel davetlinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Kutlamada, İmamoğlu ve Türkiye’deki görev süresi dolan Büyükelçi Meyer-Landrut birer konuşma yaptı.

Etkinliğe CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü'de katıldı.

Süllü, "Asya kıtasının Avrupa'yı kucakladığı güzel şehrimiz İstanbul'da Büyükşehir Belediyemiz ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu işbirliğiyle Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrupa Günü etkinliğine katıldık. Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve Büyükelçi, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut’a bu güzel Avrupa Günü kutlaması nedeniyle çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi