5 Mart Pazar günü parti binası önünde kalabalık bir partili grubuyla aday adaylığını ilan eden Ünal, yoğun bir çalışma yürütüyor. Dernek, oda ve STK ziyaretlerine devam eden Ünal, resmi başvuru için Ankara’ya gitti.
CHP Genel Merkezi’ndeki işlemlerin ardından adaylık sürecini resmi olarak başlatan Ünal, “CHP’yi iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapmak için milletvekili adaylık başvurumu yapmış bulunuyorum. Şehrimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olması dileklerimle” dedi.
Ünal daha sonra bazı ziyaret ve temaslarda bulundu. Ünal, TBMM Başkanvekili Levent Gök ve Ankara Milletvekili Murat Emir'e gençlere olan destek açıklamalarından dolayı teşekkür etti.
TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşen Ünal, sonraki durağı İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç oldu. Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'ya Genel Kurul’daki sıcak karşılamaları için teşekkür eden Ünal, İstanbul Milletvekili İlhan Kesici ile de ayaküstü sohbet etti.
Ünal, son olarak “Sanatçı ve ile dostumuz Onur Akın’la 28. Dönem’de Meclis’te görüşmek üzere sözleştik” paylaşımı yaptı.