"1 yıl geçmesine rağmen deprem bölgesindeki kadınların ihtiyaçları giderilebilmiş değildir" "1 yıl geçmesine rağmen deprem bölgesindeki kadınların ihtiyaçları giderilebilmiş değildir"

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki depremler, Türkiye'yi yasa boğdu. Depremde onbinlerce insan hayatını kaybetti, yüz binlerce kişi ise yaralandı. Bir yıl sonra 6 Şubat'ta, acımızı tazeliyoruz ve kaybettiklerimizi saygıyla anıyoruz. Bu vesileyle depremde duygularını ve üzüntülerini paylaşmaş isteyenler 6 Şubat depremi anma mesajları yayımlıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 6 Şubat depremleri dolayısıyla mesaj yayımladı.

"Birlikte hareket edelim ve afetlerin yıkıcı etkisini en aza indirmeye çalışalım"

Büyükerşen mesajında; "6 Şubat depreminin yıl dönümünde yaşadığımız kaybettiğimiz canların acısını yüreğimizde hissediyoruz. Hayatını kaybeden yurttaşlarımızı rahmetle anıyor, ailelerine sabır diliyorum.

Bu büyük felakete dair haber alır almaz Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak harekete geçtik ve hayırsever hemşehrilerimizin de desteği ile bölge halkına yardımlarımızı hızlıca ulaştırdık.

Depremlerin yıkıcı etkilerini azaltmak ve daha güvenli bir ülke yaratabilmek için tüm kurumlar birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalı ve kentlerimizi dirençli hale getirmeliyiz.

6 Şubat'ı unutur ve unutturursak, yakın gelecekte benzer acıları yaşayabiliriz. Birlikte hareket edelim ve afetlerin yıkıcı etkisini en aza indirmeye çalışalım." dedi

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi