Dacia'nın ürettiği elektrikli SUV modeli Spring, 100 kilometrede sadece 10 TL yakarak büyük bir tasarruf sağlıyor.

Otomotiv sektöründe yaşanan dönüşümle birlikte, elektrikli motorlu araçların tercih edilmesi artarken, Dacia da bu yarışta geri kalmıyor.

Uygun fiyatı ve göz alıcı tasarımı ile dikkat çeken Dacia Spring, Türkiye pazarında da büyük ilgi görüyor.

Ekonomik ve çevre dostu bir sürüş deneyimi sunan bu model, araç sahibi olmak isteyenler için ideal bir seçenek oluyor.

Otomotiv sektöründe elektrikli motor dönüşümü kapsamında üretilen ve Türkiye pazarında da satışa sunulan Dacia Spring, göz alıcı tasarımı ve özelliklerinin yanı sıra, düşük enerji maliyeti ile araç sahibi olmak isteyenlerin bir numarası oldu.


100 KİLOMETREDE ÇOK AZ YAKIYOR

Konu yakıttan tasarruf etmek olunca otomobil kullanıcılarının göz bebeği konumunda olan Dacia Spring, hem ekonomik hem de çevre dostu bir seçenek olarak insanların kullanımına sunuluyor.

Elektrikli motora sahip araçlar, içten yanmalı motorlara göre daha verimli bir sürüş sunarken, özellikle ülkemizde ardı ardına gelen akaryakıt zamlarından dolayı da vatandaşların ilk tercihi oluyor.

Yakıtı adeta koklayan Dacia Spring, 100 kilometrelik bir yolculuğu ortalama 10 TL gibi inanması güç bir maliyetle tamamlıyor.

Elektrikli araç kullananların en büyük sorunlarından biri olan şarj süresi de Dacia Spring için geçerli değil. Dacia Spring, eşsiz hızlı şarj özelliği sayesinde çok kısa bir sürede bataryasını doldurabiliyor.

Şarj istasyonunun kapasitesine bağlı olarak tam dolum süresi değişiklik gösterse de ortalama olarak 1 veya 2 saat arasında bataryasını tam şekilde doldurabiliyor.

Uzun yollarda da etkili olabilmesi için tasarlanan bu elektrikli SUV, tam dolu batarya ile yaklaşık 300 kilometre yol gidebiliyor. Üstelik son teknoloji kullanılarak üretilen bu SUV, güncel olarak 885 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Kaynak: Haber Merkezi