Eskişehir'de çalıştığı huzurevine gitmek üzere dairesinden çıktığı sırada apartman girişinde defalarca bıçaklanıp boğazı kesilerek katledilen 25 yaşındaki Tuğçe Can'ın katil zanlısı yakalandı.

Haber Merkezi

eskisehir.net muhabirinin aldığı bilgiye göre, Yenibağlar Mahallesi Hacı Hüsnü Sokak’taki bir apartman dairesinde ikiz kardeşiyle yaşayan 25 yaşındaki Tuğçe Can'ı sabah saatlerinde evinden çıkarken apartman girişinde defalarca bıçaklandıktan sonra boğazını kesip öldüren katil zanlısını yakalamak için çok yönlü araştırma yapan polis ekipleri, zanlının Onur K. olduğunu belirledi.

Zanlı Onur K'nın bir otelde konakladığını saptayan polis ekipleri, harekete geçti.

Kent merkezindeki otele baskın düzenleyen Asayiş Şubesine bağlı Cinayet Bürosu ekipleri, 21 yaşındaki zanlı Onur K'yı kaldığı otel odasında yakaladı.

Onur K'nın cinayeti işledikten sonra otel odasına gelip fare zehiri içerek intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

- Olay

Yenibağlar Mahallesi Hacı Hüsnü Sokak’taki bir apartmanda ikiz kardeşiyle birlikte yaşayan 25 yaşındaki Tuğçe Can, sabah 08.15 sularında çalıştığı huzurevine gitmek için evden çıkmıştı.

Apartmandan çıkmak üzereyken merdiven boşluğunda kimliği henüz tespit edilemeyen bir şahsın bıçaklı saldırısına uğrayan 25 yaşındaki Tuğçe, kanlar içinde yere yığılmıştı.
İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ve polis ekiplerinde hayatını kaybettiği tespit edilen 25 yaşındaki genç kadının cenazesi, otopsi işlemleri için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna gönderilmişti.

Defalarca bıçaklandıktan sonra boğazı kesildi

Hayatını kaybeden 25 yaşındaki Tuğçe’nin karnından ve defalarca sırtından bıçaklandıktan sonra boğazının kesildiği belirlenmişti.

Katil zanlısının belirlenip yakalanması için çalışma başlatılmıştı.