SGK Uzmanı'ndan Asgari ücret tahmini! Yeni rakam duyanları heycanlandırdı SGK Uzmanı'ndan Asgari ücret tahmini! Yeni rakam duyanları heycanlandırdı

Bitcoin, 37 bin dolar seviyelerini test ederek son 1.5 yılın en yüksek değerine ulaştı. Piyasadaki güncel beklentiler, özellikle bu sert yükselişin arkasındaki belirleyici faktör oldu. Bu hafta Bitcoin için oldukça kritik önem taşıyor. Peki, fiyatları etkileyen gelişmeler neler?

Piyasadaki yükselişin nedenleri?

Bu gelişmeyle piyasada nasıl bir etki yaratıldı ve bu hafta Bitcoin için beklenti nedir? Yıl sonu tahminleri neler? Tüm bu merak edilen konuları, CoinTR CEO’su Ali Eşelioğlu detaylı bir şekilde açıkladı.

"Son haftalarda Bitcoin fiyatındaki artışın temel nedenleri arasında, ETF başvurularının gündemde olması ve bu konudaki gelişen beklentilerin etkisi önemli bir yer tutmakta. Bu haber akışının, piyasada oluşan onay beklentileriyle birlikte fiyatları olumlu yönde etkilediğini ifade edebiliriz."

"Dün geceki çıkışın temel sebebi, Bloomberg ETF analistleri James Seifert ve Eric Balchunas'ın spot ETF başvurularının büyük olasılıkla 2024 Ocak'a kadar onaylanacağı yönündeki açıklamaları. Bu söylemler, piyasada beklentilerin artmasına ve Bitcoin fiyatındaki yükselişe katkıda bulundu."

sdf_borsa_

Yükseliş devam eder mi?

"Son haftalarda gelen olumlu ETF haberleri sonucunda kripto para piyasasında olumlu bir havanın oluştuğunu gözlemliyebiliriz."

sdf_kripto2

Bitcoin'de yıl sonu tahmini neler?

"Son yükselişler sonrası kar realizasyonu ve düzeltme hareketlerinin görülme ihtimali söz konusu. Bu durumda 34.000-39.800 arası dalgalanma yaşanma potansiyeli yüksek.

Ancak önümüzdeki günlerde yaşanabilecek fiyat hareketlerinin, olumlu haberlerde gecikme olması veya bazı olumsuz haberlerin yer alması durumuna göre şekilleneceğini söyleyebiliriz.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi