Dünyaca ünlü HSBC Bankası, Türkiye'deki şube ağını azaltma kararı alarak müşterilerini endişelendiren bir adım attı.

Eylül ayında 67 şubeye sahip olan bankanın, yıl sonuna kadar şube sayısını 50'nin altına indirme hedefi, finans sektöründe dikkatleri üzerine çekiyor.

Babuşçu, "HSBC Türkiye’de yeniden şube kapatmaya başladı. Eylül ayı sonu itibariyle 67 şubesi bulunan bankanın yıl sonunda 50 şubenin altına inmesi bekleniyor…" dedi.

Pandemi öncesinde şube kapatma kararı alan ancak daha sonra büyüme hedefleyen HSBC, şimdi tekrar şube kapatma yoluna girmiş durumda.

Dünya devi HSBC, Türkiye'de küçülme kararı almış durumda. Pandemi öncesinde küçülen ve ardından ani bir büyüme kararı alan banka, 3 yıl aradan sonra yeniden şube kapatma kararı almış durumda. 

Bankanın toplam 65 şubesi bulunuyor ve şube sayısının ilk etapta 40'a kadar düşeceği belirtiliyor. Banka, çeşitli illerdeki müşterilerine kapanma ile ilgili mesajlar göndermeye başlamış.

Ayrıca, banka şubelerinden biri olan İzmit'teki şubenin kapatılma kararı da duyuruldu. HSBC'nin İzmit'teki Alemdar Caddesi üzerindeki şubesi, hafta içinde kapatılma kararı aldı. 11 personelin görev yaptığı bu şube, 8 Aralık itibariyle İzmit'teki tüm faaliyetlerine son verecek.

Kaynak: Haber Merkezi