Bilecik Belediyesi 30 Bin Adet Marul Fidesi Dağıttı Bilecik Belediyesi 30 Bin Adet Marul Fidesi Dağıttı

Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız, Park ve Bahçeler Müdürü Hakan Çevik ile görevliler, vatandaşlara hazırlanan fideleri çantalara koyarak teslim etti.
Gerçekleştirilen uygulama hakkında bilgi veren Park ve Bahçeler Müdürü Hakan Çevik, Bilecik Belediyesi olarak son üç yılda 517 bin 240 adet sebze fidesini halkla teslim ettiklerini belirterek, şunları söyledi:
 ‘’Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak Belediye Başkan Vekilimiz Melek Mızrak Şubaşı’nın talimatıyla hazırladığımız marul fidelerini vatandaşlarımıza dağıttık. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirdiğimiz uygulama kapsamında bu yıl 30 bin adet fideyi halkımıza dağıttık. Son üç yılda ise 517 240 adet sebze fidesi dağıtımını gerçekleştirdik.’’ Dedi.
‘’ATIL ALANLARA İSE BUĞDAY VE BİLECİK BAL KABAĞINI EKMİŞTİK’’
Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak belediyeye ait atıl alanlara ata tohumu kara kılçık buğdayı ve bal kabağını ektiklerini, elde edilen ürünleri de çiftçi ve vatandaşlara dağıttıklarını kaydeden Çevik ‘’Ayrıca Pelitözü’ndeki  tarım arazimize bal kabağı ekimi yaparak, buradan elde ettiğimiz bal kabaklarını belediyemiz tesislerinde işleyerek, halkımıza sunacağız.’’ İfadelerini kullandı.
Çevik, Bilecik Belediyesi olarak Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı’nın ilgi  ve desteğiyle sürdürülebilir tarımın destekçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: Bülten