Tepebaşı Musaözü Mahallesi Muhtarı Hadi Kızılkaya, Musaözü Kültür Sosyal ve Dayanışma Derneği Başkanı Belgin Düzarat ve mahalle sakini Mahir Kızılkaya Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti. 

Muhtar Hadi Kızılkaya, mahallenin ihtiyaçlarını Vali Aksoy'a detaylı bir şekilde anlattı. Özellikle altyapı, eğitim ve yol çalışmaları gibi konular üzerinde duruldu. Mahalledeki çocukların eğitiminin önemini vurgulayan Kızılkaya, gençlerin gelişimi için gerekli olan sosyal tesislerin arttırılması gerektiğininde üzerinde durdu. 

Hüseyin Aksoy

İSTEK VE TALEPLER SUNULDU

Musaözü Kültür Sosyal ve Dayanışma Derneği Başkanı Belgin Düzarat'ta dernek olarak mahallede yürüttükleri çalışmalar hakkında Vali Aksoy'a bilgi verdi. Düzarat, derneğin faaliyetlerinin arttırılması için resmi bir desteğe ihtiyaç duyduklarının da altını çizip, önemini vurguladı. 

Mahalle sakini Mahir Kızılkaya ise mahallede yaşadıkları sorunlardan ve duydukları memnuniyetlerden bahsederek mahalle sakinlerini temsil etti. 

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaret sırasındaki konuşmaları dikkatle takip etti. Vali Aksoy, mahallelerin kalkınması ve vatandaşların yaşam standartlarının yükseltilmesi için ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini söyledi. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi