Bayram ikramiyesi uygulaması, emeklilerin refahını artırmak için önemli bir adım olarak görülüyor.

Başlangıçta düşük miktarlarla başlayan bu uygulama, zamanla artarak emeklilere daha fazla destek sağlamaya yönelik bir hale geldi.

Bu ikramiyeler, emeklilerin bayramlarda daha huzurlu bir şekilde kutlamalarını sağlıyor.


ACİL DÜZENLEME LAZIM!

Destici, "Devletimiz ve hükümetimiz artık bu mağduriyeti gidermeli, emeklilerimizle ilgili acil bir düzenleme yapmalı ve en azından asgari düzeyde, yaklaşık 5 bin lira civarında bir artış yaparak emeklilerimizi rahatlatmalıdır" şeklinde konuştu.


10 BİN TL OLMALI!

Kurban Bayramı'nda verilecek 3 bin lira ikramiyenin yetersiz olduğunu belirten Destici, emeklilere daha fazla destek sağlanması gerektiğini vurguladı. İkramiyelerle ilgili olarak, "Emeklilerimize küçükbaş kurban kesecek kadar ikramiye verilmeli, bu da en az 10 bin lira olmalıdır" şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı'nın bir parçası olan Mustafa Destici, iktidara seslenerek emekli maaşlarının 5 bin lira artırılmasını ve bayram ikramiyesinin 10 bin liraya çıkarılmasını talep etti. Eğer Destici'nin teklifi kabul edilirse, emekliler toplamda 25 bin lira alacaklar.

Bu gelişmelerin yanı sıra, CHP'nin meclise Kurban Bayramı ikramiyelerinin 10 bin TL olmasına dair bir önerge sunacağı iddia edildi. Eğer bu önerge TBMM'den geçerse, milyonların hesabına Kurban Bayramı ikramiyesi olarak 10 bin TL yatırılacak.

Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaba yatırılacağı konusunda ise emeklilere yönelik ödemelerin bayrama 1 hafta kala başlaması bekleniyor. Bu yıl Kurban Bayramı 16 Haziran tarihine denk geliyor.

Kaynak: Haber Merkezi