Eskişehir'de ormanlık alanlara girişler yasaklandı: Bu tarihte başlayacak Eskişehir'de ormanlık alanlara girişler yasaklandı: Bu tarihte başlayacak

Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakcı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ile birlikte Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenlenen BRICS+ Şehirler Uluslararası Forumu’na katıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ve Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakcı, formun ardından Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ve Kazan Belediye Başkanı İlsur Metşin'in davetiyle, Tatar halkının geleneksel olarak bin yıldır kutladığı Sabantoy Bayramı'na katıldılar.

Etkinliklerde, Kazan Tatarın sevincine ve mutluluğuna tanıklık ettiler.

SABANTOY BAYRAMI’NA KATILDILAR

Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kazan’da gerçekleşen Sabantoy Bayramı’na katıldıklarını açıkladı. Başkan Konakcı'nın paylaşımı şöyle:

“Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ayşe Ünlüce’nin önderliğinde Tataristan’ın başkenti kardeş şehrimiz Kazan’da düzenlenen BRICS+ Şehirler Uluslararası Forumu’na katıldık. Akabinde Tataristan Cumhurbaşkanı Sayın Rüstem Minnihanov ve kardeş kentimiz Başkent Kazan’ın Belediye Başkanı Sayın İlsur Metşin’in davetlisi olarak, Tatar halkının bin yıldır kutladığı Sabantoy Bayramı’na katıldık. Kazan Tatarı hemşehrilerimizin sevincine ve mutluluğuna şahit olduk.”

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi