Anemon Otelleri Onursal Başkanı İsmail Akçura, Yılmaz Büyükerşen büstünün açılışında yaptığı konuşmada, askerlik için geldiği Eskişehir’de bir süre devlet hastanesi inşaatında çalıştığını, sonrasında ise İzmir’de döndüğünü anlattı. 2000’li yıllarda ailesi ile birlikte Eskişehir’i ziyaret ettiğinde bir otelde kaldıklarını ve otelden memnun kalmadıklarını söyleyen Akçura, Büyükerşen’i ziyaret ederek “Eskişehir’e bir otel yapalım mı” teklifinde bulunduklarını, Büyükerşen’in de bundan memnuniyet duyacağını ifade ettiği belirtti.

Açılışa katılan Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci, "Yılmaz Büyükerşen Hocamızın 2004 yılında şehrimizin ilk 5 yıldızlı oteli olan Anemon Otelin açılmasına vermiş olduğu manevi katkı nedeniyle Anemon Otelleri Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Sayın İsmail Akçura Eskişehir Anemon otel girişine Yılmaz Büyükerşen hocamıza ait büst yerleştirdi.

Eskişehir’i Türkiye’nin önemli turizm kentlerinden biri haline getiren Hocamıza göstermiş olduğu bu anlamlı vefa için Sayın Akçura’yı ve ailesini tebrik ediyorum." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi