İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 29 ilde gerçekleştirilen Kıskaç-20 operasyonunda FETÖ'ye yönelik 108 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Yerlikaya, şüphelilerin örgütün güncel yapılanmaları içinde faaliyet gösterdiklerini belirtti. Ayrıca operasyonda çok miktarda para ve dijital materyalin ele geçirildiğini ifade etti.

Bakan Yerlikaya'nın açıklamasının tamamı şöyle:
 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 29 ilde gerçekleştirilen "KISKAÇ-20" operasyonlarında FETÖ'ye yönelik olarak 108 şüphelinin yakalandığını belirtti.

Yerlikaya, FETÖ'cülere göz açtırılmayacağını vurgulayarak, milletin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerinin üstün gayretleriyle operasyonların kararlılıkla devam edeceğini ifade etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yürütülen çalışmalar sonucunda; Adana, Ankara, Adıyaman, Antalya, Aksaray, Aydın, Bolu, Bursa, Denizli, Eskişehir, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Kırşehir, Malatya, Mersin, Muş, Sakarya, Sinop, Siirt, Şırnak, Tokat ve Uşak'ta FETÖ’ye yönelik operasyonlar düzenlendi.

Şüphelilerin:

  • Örgütün sözde "Emniyet Mahrem Yapılanması, Askeri Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması" içerisinde faaliyet gösterdikleri,
  • Örgütün "Gaybubet Evi" olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları,
  • İfade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlar sonucunda:

  • Çok miktarda döviz ve Türk Lirası,
  • Çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren kahraman polisleri tebrik ederek, Allah'tan onların ayaklarına taş değdirmemesini diledi ve milletin dualarının onların yanında olduğunu belirtti.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi