Seminerlerde, baba olmanın ailenin temel direği olduğu vurgulandı. Baba figürünün çocuklar üzerindeki etkisinin büyük olduğu belirtilerek, babaların çocuklarını doğru yönlendirmesi ve yetiştirmesi gerektiği ifade edildi.

Ayrıca, seminerlerde baba olmanın getirdiği sorumluluklar ve bunların yerine getirilmesi için gerekli olan bilgi ve beceriler üzerinde duruldu. Babaların çocuklarıyla iletişim kurarken dikkat etmeleri gereken noktalar ve sağlıklı iletişim kurmanın yolları da katılımcılara aktarıldı.

Odunpazarı Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada, "Odunpazarı İlçe Müftülüğü Uzman Vaizi Necati Erdağlı tarafından “Ailede Merhametin Mimarı Olarak Baba ve Mahremiyet Eğitiminde Babanın Rolü” konularında katılımcılara bilgi verildi.

Seminerin sonunda katılımcılara belgeleri teslim edildi. Değerli Uzman Vaiz Necati Erdağlı Hocamıza, çok değerli katılımcılarımıza ve seminerlerimize ev sahipliği yapan ve seminerlerimiz boyunca yardımlarını esirgemeyen Merkez Bölge Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursu Yöneticisi değerli Salih Aktaş Hocamıza teşekkür ederiz." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi