Gürcan, Eskişehir'de yaşayan şehit ve gazi anneleriyle bir araya gelerek onların yanında olduklarını ve her zaman desteklerinin tam olduğunu belirtti. Buluşmada duygusal anlar yaşandı ve şehit ve gazi annelerinin yaşadıkları zorluklar ve verdikleri fedakarlıklar konuşuldu.

Buluşmada yer alan şehit ve gazi anneleri, kendilerini ziyaret eden Gürcan, için duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Vatanları için canlarını feda eden evlatlarının hatıralarının yaşatılmasından duydukları mutluluğu ifade ettiler. Ayrıca, devletin ve milletin kendilerine sağladığı destekten dolayı teşekkür ettiler.

Milletvekili Ayşen Gürcan şunları söyledi; "Yüreklerinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla varlıkları paha biçilemez olan başta şehit ve gazi annelerimiz, en kıymetlilerimizdir. Eskişehir Valimiz Hüseyin Aksoy ve kıymetli eşi ile birlikte, bu vatan için evlatlarını şehit vermiş, şehrimizde ikamet eden şehit ve gazi annelerimiz ile buluştuk. Başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi