Eskişehir'in Seyitali Mahallesi'nde, tarım alanlarının yağmura ihtiyaç duyması ve kuraklık riskinin önlenmesi amacıyla yağmur ve şükür duası düzenlendi. Mahalle sakinleri ve çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirilen dua etkinliğinde, dualar yağmurun bereket getirmesi ve tarım alanlarının sulanması için yapıldı.

Seyitali Mahallesi'nde düzenlenen yağmur ve şükür duasına mahalle sakinlerinin yanı sıra çiftçiler, muhtarlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı. Duaların ardından mahalle sakinleri, tarımsal faaliyetlerinin devamı için yağışın önemine vurgu yaptılar.

Yağmur ve şükür duası etkinliğinde mahalle sakinleri, tarım alanlarının sulanması için yağışın önemini dile getirerek, kuraklık riskine karşı önlem alınmasını talep ettiler. Ayrıca, dua etkinliğine katılan herkese teşekkür ederek, birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Yapılan açıklamada, "Başkanımız Sn. Serhat HAMAMCI ve hemşehrilerimizin katılımlarıyla Seyitali Mahallemizde tarım alanlarının yağmura ihtiyaç duyması ve kuraklığın yaşanmaması için yağmur ve şükür duası yapıldı. Yapılan dualarımızın, İnönü’müzün bereketli topraklarına bereket katması dileğiyle" denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi