Eskişehir'de yabancı uyruklu şahıslar 1 genci bıçakladı Eskişehir'de yabancı uyruklu şahıslar 1 genci bıçakladı

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde şehirlerinde misafir ettikleri Kırım Tatarı Türkleri ile bir araya geldiklerini duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Kırım Ailesi Derneği iş birliğiyle düzenlenen "Minik Eller ve Yetişkin Gençler Müzikle Buluşuyor" programının detaylarını paylaşan Gürcan, etkinlikte Kırım Tatar kültüründen eserlerin sunulduğunu ve kurumların bakımındaki gençlerle buluştuklarını ifade etti.

Programın başarılı bir şekilde organize edilmesinden dolayı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Orhan Bayrak'a ve Kırım Tatarı temsilcisi Anife Kurtseitova'ya teşekkürlerini ileten Gürcan, etkinliğin kültürel bir etkileşim ve gençlerin gelişimine katkı sağlayan bir platform olduğunu vurguladı.

Gürcan etkinlik hakkında şu ifadeleri kullandı; " Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde şehrimizde misafir ettiğimiz Kırım Tatarı kardeşlerimizle bir aradayız.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün Kırım Ailesi Derneği ile birlikte düzenlediği “Minik Eller ve Yetişkin Gençler Müzikle Buluşuyor” programında Kırım Tatar kültüründen eserler kurumlarımıza emanet evlatlarımız ve çınarlarımızla buluştu. 

Programın organizasyonundan dolayı İl Müdürümüz Orhan Bayrak’a ve Kırım Tatarı temsilcimiz Anife Kurtseitova hanıma teşekkür ediyorum."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi