Uzmanlardan bayramda yola çıkacaklara uyarı: Mutlaka bunları yaptırın Uzmanlardan bayramda yola çıkacaklara uyarı: Mutlaka bunları yaptırın

Anadolu Üniversitesi sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda; "Sürdürülebilir Kampüs hedefimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle son dört yılda %25'e yakın enerji tasarrufu sağladık.
 İnsanlığın geleceğine daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için tek kullanımlık ürünleri kullanımdan kaldırıyor, tüm binalarımızın enerji verimliliğini artırıyor, düzenlenen eğitimlerle personelimizin ve öğrencimizin sıfır atık konusunda bilinçlenmesini sağlıyoruz. Açıköğretim Sistemi sınavlarının tüm süreçlerinde yürütülen sürdürülebilirlik çalışmaları ile daha az sayıda sınav evrakı basıyor, lojistik sistemini verimli hale getiriyor ve karbon ayak izi salınımını azaltıyoruz" ifadelerine yer verildi.

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

Dünya Çevre Günü, İsveç’in Stockholm kentinde 1972 yılında düzenlenen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansından bu yana, her yıl 5 Haziran tarihinde, çevrenin korunması konusunda dünya çapında farkındalık yaratılması ve eylemde bulunulması amacıyla kutlanmaktadır.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi