Sezona saha ve taraftarı önünde oynadığı Çankaya Üniversitesi karşısında aldığı yenilgiyle başlayan ve ligin 2.haftasında Bolu deplasmanına galibiyet hedefi ile giden Anadolu Asist, rakibi karşısından yenilgiyle ayrıldı.
KARPARS KAZANDI
Baştan sona büyük çekişme içinde geçen maçta 1.periyot 25-17, 2.periyot 19-11, 3.periyo 19-21 ve 4.periyodu 21-26 tamamlayan Anadolu Asist, Bolu temsilcisi Karpars’a 84-75 mağlup oldu.
GENÇLERE YATIRIM YAPIYORUZ
Maç sonrası kazanıp, kaybetmenin önemli olmadığını, amaçlarının Eskişehir basketboluna hizmet etmek olduğunu belirten Kulübün destekçilerinden DNS Group imtiyaz sahibi Kenan Araz, “Şehrimizin ve ülkemizin geleceği olan gençlerimizi, öğretim hayatlarında olduğu kadar eğitim, spor, sağlık alanlarında da desteklememiz ve nitelikli bireyler olmaları için önlerini açmamız çok önemli. 
BU AİLENİN BİR PARÇASIYIZ
Bu anlamda çoğu şehrimizde okuyan üniversite öğrencilerine bölgesel ligde kendilerini gösterme fırsatı ve Eskişehir basketboluna sürdürülebilir seyir keyfi yüksek, profesyonel A takımını kazandıran Anadolu Asist ailesinin bir parçası olmak bizim içinde çok anlamlı.
HEDEF 2. LİG
Bu sezonun iddialı takımlarından biriyiz. Lige ilk iki maç iyi başlayamadık fakat sezonu başarı ile tamamlayarak önümüzde ki sezon 2.lige yükselmeyi planlıyoruz. Sporda iddialı olmak önemlidir fakat sporun kaybedeni yoktur asıl olan centilmence yarışmaktır. Bu bağlamda başta sporcularımıza ve tüm rakiplerimize başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: Murat Dağtekin