Altın fiyatlarındaki düşüş sürüyor.Haftaya düşüşle başlayan gram altından hala bir hareket gelmedi. Uzman isim orta ve uzun vadeli yatırımcılara, altın borcu olanlara ve düğün yapacak olanlara seslendi.

Altının piyaslardaki durumu

Karar internet sitesinden alınan habere göre Altın yatırımına dair değerlendirmelerini paylaşan İslam Memiş, konuşmaya ons altının durumunu konuşarak başladı. Ons altın değerlendirmesinde aşağı yönlü 1908 dolar, yukarı yönlü ise 1960 dolar band aralıklarını takip edeceğini söyledi.

Ons altını tarafında tekrar 1900 dolar seviyelerinin altın düşme ihtimalinin düşük olduğunu işaret eden ekonomist, bugünkü koşulların bu detayları etkilediğini işaret ettiğini söyledi. Ons altının 1900 dolar altına düşmesi halinde bile orta ve uzun vadeli yatırımcılar için iyi bir fırsat sunacağını paylaştı.

İslam Memiş 3

ONS altında yeni yön

 Yeni yılda ons altın beklentisini paylaşan, altın ve para piyasaları 2.350 dolar seviyesini işaret etti. Günümüzde 105 seviyelerinde bulunan dolar endeksinin 100 seviyesinin altına sarkmaların yaşanması durumundan bahsetti.

Uzmandan altın alacaklara uyarı

"Gram altın için bu yıl ile alakalı kamuoyuna açıkladığım bir rakam vardı. O da 1.880 lira seviyesi. Zaten 2 haftadır 1.873 TL'yi gördük hemen hemen bu beklentimiz gerçekleşti. Yine hedef 1.880 TL devamında 1.900 TL seviyesinin üzerinden yılı tamamlayabiliriz diye tahmin ediyorum

Dolar, 28.50 Lira seviyesi üzerinde. Orta vadeli programa ve Merkez Bankası beklenti anketlerine baktığımızda doların güçleneceğine dair açıklamalar gelmeye devam ediyor. Benim kişisel beklentim de bu yönde. Hem doların yükselmesi hem ons altının yükselmesi beraber olacağından dolayı gram altın 1.900-2.000 TL bandında yılı tamamlayabilir diye tahmin ediyorum. Ancak 2024 yılında gram altında ilk etapta 2.500 Lira seviyesinin hedef olma ihtimalinin güçlü olduğunu söyleyebilirim."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi