İslam Memiş, altın piyasalarındaki büyük kayıba dikkat çekerek "Millet yazı tura moduna geçti!" diyerek yatırımcılara seslendi.

ABD'de Küresel merkez bankalarının açıklamalarının altında yatan coşkunun daha piyasaları etkilemediğini konusunda uyarıda bulundu.

Altın piyasaları, ABD'de açıklanan iş gücü verileri nedeniyle yükselen beklentilerle hareketlendi. İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanacağına dair endişeler, güvenli liman olarak altına olan talebi desteklemeye devam etti ve böylece altın fiyatları, iki haftalık düşüş serisini sonlandırmaya yaklaşıyor. Ek olarak, ABD'nin Çin'e yeni gümrük vergileri uygulama planları da yatırımcıların güvenli limana yönelişini pekiştirdi.

Gram Altın 6-4

YAZI TURA ATMAK

İslam Memiş'in tv100.com'da yayınlanan yazısına göre beklentileri şu yönde, 

"Borsa, döviz, emtia ve kripto paralar. Hepsi dar bant aralığında oyalanıyor.Küresel merkez bankalarının açıklamaları coşkulu. Ancak bu coşku şimdilik küresel enflasyon da hissedilmiyor. Hissedilecekmiş. Verilen mesajlar böyle."

Küresel merkez bankaları ile piyasa aynı düşüncede değil. Piyasa gergin bekleyişini sürdürüyor. Bir bahane, yeni bir hikaye arama isteğinde. Aşağı ya da yukarı yönlü bir kırılma yok. Fed üyelerinde de görüş ayrılıkları var. Kimi faiz indirimi olacak, kimi de olmayacak diyor. Hal böyle olunca yatırımcılar yazı-tura moduna geçti.

Gram Altın 11-2

Yazı=düşüş Tura=yükseliş olarak düşünelim.

Yazı olsa herkes nefes alacak, iyimserliği fiyatlayacak. ABD’den gelen veriler, Fed’in kafa karışıklığı, Ortadoğu’da devam eden gerginlikler, düşürülemeyen enflasyonlar TURA diyor.

Mevsimsel etki, kontrolün merkez bankalarında olması, petrol fiyatlarının gerilemesi YAZI diyor.

Temmuza kadar böyle görünüyor. Yani, çalış biriktir ve al zamanı.
Sat zamanı mı? Bana göre erken.

Ons altın: Aşağıda 2.280 dolar, yukarıda 2.380 dolar var.
Gram altın: Aşağıda 2.350 lira, yukarıda 2.550 lira var.
Bitcoin: Aşağıda 52 bin dolar, yukarıda 72 bin dolar var.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi