Altın fiyatlarındaki düşüş devam ederken Ekonomist Selçuk Geçer altın biriktirenleri uyardı.

Geçer'in önümüzdeki haftalarda gram ve çeyrek altının düşebileceği öngörüsü, altın piyasasında belirleyici bir etken olarak değerlendiriliyor.

ABD Merkez Bankası Fed'in yarattığı faiz beklentisi, ve yine FED'in açıkladığı yeni TÜFE oranları altın fiyatlarını etkilemeye devam ediyor.

ALTIN FİYARLARINDA DÜŞÜŞ

Ekonomist Selçuk Geçer, sosyal medya üzerinden önemli bir uyarıda bulundu. Piyasa analizleri yapan Geçer, altın fiyatları hakkında beklenmeyen bir tahmin paylaştı. Altına yatırım yapmış olanlar için kritik bir uyarı: “Altını olanlar dikkat! Satış için doğru zaman şimdi.” Geç kalıp pişman olanlar olabilir.

Altın fiyatlarındaki son gelişmeler, özellikle ABD enflasyon verilerinin ardından artış gösteren gram ve çeyrek altın fiyatları, vatandaşlar tarafından dikkatle izleniyor. Yatırımcılar, “Altın fiyatları artacak mı, yoksa düşecek mi? Altın ne zaman alınır, ne zaman satılır?” gibi soruları sıkça sorarken, Selçuk Geçer’den önemli bir uyarı geldi.

SATMAK İÇİN EN DOĞRU ZAMANI AÇIKLADI

ABD enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte ons altın fiyatları 2.417 dolar seviyesine ulaşarak tarihi bir zirve yaptı. Ancak, sonrasında yaşanan savaş geriliminin azalması altın fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Geçer, "Altın çok yükseldi. Artık satmak için iyi bir fırsat olarak görüyorum." uyarısında bulundu.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi