Altın alanlar dikkat: Bu şekilde alanlar çok üzülecek Altın alanlar dikkat: Bu şekilde alanlar çok üzülecek

AKUT Eskişehir, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi iş birliğiyle Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nda "Doğada Yaşam Atölyesi" düzenledi. Atölyeye çok sayıda çocuk katıldı ve çeşitli doğa etkinlikleriyle hem eğlendiler hem de öğrendiler.

Çocuklar, atölyede çadır kurma, doğa yürüyüşü gibi aktivitelerle doğayla iç içe zaman geçirdiler. Ayrıca doğal afetlerde nasıl davranılması gerektiği, doğa bilinci, doğa şartlarında giyinme ve beslenme, ip düğüm yöntemleri, doğada iletişim kurma, kampçılık becerileri ve deprem simülatöründe uygulamalı eğitimler aldılar.

AKUT Eskişehir Etkinlik hakkında; "Ekibimiz ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi  iş birliği ile Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda “Doğada Yaşam Atölyesi” gerçekleştirildi. Kampa çok sayıda çocuk katıldı. Çocuklar çadır kurma, doğa yürüyüşü gibi etkinliklerle hem eğlendiler hem öğrendiler.Çocuklar doğal afetlerde yapılması gerekenler, doğa bilinci, doğa şartlarında giyinme ve beslenme, ip düğüm yöntemleri, doğada iletişim, kampçılık ve deprem simülatöründe uygulamalı eğitim konularında bilgilendirildi" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Şeyda Sontekin