Sarar’dan, Eskişehir’e 300 milyon TL’lik yeni fabrika Sarar’dan, Eskişehir’e 300 milyon TL’lik yeni fabrika

İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, Meclis’te yaptığı konuşmasında, İYİ Parti’den istifa edip AK Parti’ye katılan İdris Nebi Hatipoğlu’nun AK Parti’ye geçmesi karşılığında 50 milyon dolarlık teşvik aldığını iddia etti. 
“BU TRANSFER BANA GÖRE ŞAİBELİ BİR TRANSFERDİR.”
Toktaş, konuşmasında şunları söyledi:
“AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, bugüne kadar henüz bizlerle doğru dürüst merhaba etmemişken, nedense 26 Eylül günü Hatipoğlu’nu Eskişehir’deki fabrikasında ziyaret etmiştir. Masumane olduğu zannedilen bu ziyaretin tesadüf olmadığını elbette hissetmiştik. Bu ziyaret aslında arabulucuk faaliyetleri sonucunda Nebi Hatipoğlu 2 Kasım 2023’te partimizden istifa ederek, bugün resmen AK Parti’ye katılmıştır. Bu transfer bana göre şaibeli bir transferdir. 
“HATİPOĞLU, TRANSFER ÜCRETİNİ PEŞİN ALMIŞTIR”
Neden söylüyorum biliyor musunuz? Elimde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun (KAP) bir belgesi var. Ben bu belgeyi milletimizin takdirine sunuyorum. 24 Mart 2023 tarihinde güneş enerjisi camları yatırımı ile ilgili olarak 1 milyar 35 milyon TL ve bunu yüzde 25 artırılmasıyla ilgili bunu içeren Stratejik Teşvik Belgesi başvurusu onucu ayın 25’in de onaylanmıştır.  Dün sizin hoş geldiniz dediğiniz Nebi Hatipoğlu, transfer ücretini peşin almıştır. Aslında bu belge bir transfer belgesidir. Aslında bu belge bir utanç belgesidir. Bu belge 1,3 milyar TL yani yaklaşık 50 milyon Dolar. Ünal Kaptan, Türkiye’de kaç futbolcu var bu bedelde? Bir sözüm de AK Parti Grup Başkanvekili Bahattin Yenişehirlioğlu’na. Siyasi bir başarı elde etmişçesine, belki de bugüne kadar ki en pahalı transferinize ‘hoş geldiniz’ dediniz. Bu kapıdan henüz girmemiş, şu sıralara bakmaya utanacak birine bugün ‘hoş geldiniz’ dediniz. Milletin parasıyla, bu garip milletin ödemiş olduğu vergilerle transfer bedelini ödediğiniz birisine ‘hoş geldiniz’ dediniz. Bu durum utanç vericidir. Bu durum izaha muhtaçtır. Bu denli siyaseti yozlaştırmanızı büyük Türk Milletinin takdirine bırakıyor, yazıklar olsun diyorum.”

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir.net Haber Merkezi