Eskişehir dahil 49 ilde 'Mahzen-40' operasyonu: Şüphelilerden 1'i tutuklandı Eskişehir dahil 49 ilde 'Mahzen-40' operasyonu: Şüphelilerden 1'i tutuklandı

AK Parti Odunpazarı Grup Başkanvekili Mehmet Kepez, Odunpazarı Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısında Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan yıllardır açılmayı bekleyen Eti Şehir Göç Müzesi’nin TÜGVA’ya verilmesine ilişkin konuştu. 

“ORASI ZATEN BELEDİYEYLE ALAKALI BİR YER DEĞİL”

Mehmet Kepez konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Yıllardan beri zaten gayri faal olan bir yer. Burada ben gittim baktım. Aşağıda müze olarak kullanılan yer zaten duruyor. Orada sergilenen materyaller hala mevcut. Herkes istediği zaman gidip görebilir. Onları inceleyebilir, bakabilir. Bununla birlikte sadece üst katta bir kıraathane, gençlere yönelik kıraathane yapılacak. Kitap okuyacak, dergi okuyacak, internete bakacak. Çay içecek, kahve içecek. Böyle bir mekan hazırlığı var. Burada bence hizmetin devam etmesi önemlidir. Şunun veya bunun yapmasından ziyade orada hizmetin yürümesi önemlidir. Bu A vakfı, B vakfı, C vakfı olabilir. Ben çok önemsemiyorum. Ama yani burada ben sadece TÜGVA’nın kimliğinden dolayı sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Ama orası zaten belediyeyle alakalı bir yer değil. Valilikle veya ajansla o adı geçen vakfın kendi arasında yaptıkları bir iştir. Hizmet yapılması güzel. Bunu kim yaparsa yapsın ben hizmete bakarım. Bundan sonra orada çalışan gençlere teşekkür ediyorum. Güzel bir şey olacağını düşünüyorum.” 

Kaynak: Meltem Karakaş