Şimşekler Çilimli’ye bileniyor Şimşekler Çilimli’ye bileniyor

Odunpazarı Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Toplantıda Çiftçi Malları Koruma Meclisine 5 Asil, 5 Yedek ve Murakabe Heyetine 5 Asil, 5 Yedek üye seçimi gerçekleşti. Oy birliğiyle seçilen üyeler şu isimlerden oluştu:
Çiftçi Malları Koruma Meclisi Asil Üyeler: Ahmet Sabi, Burhan Turan, Hasan Uçak, İlyas Savaş, Osman Atan.
Çiftçi Malları Koruma Meclisi Yedek Üyeler: Hüseyin Altıntaş, Sezgin Yılmaz, İsmail Öncü, Ali Osman Oğuz, Mustafa Kemal Biçerer.
Murakabe Heyeti Asil Üyeler: Devir Edizgil, Halil İbrahim Özbek, İbrahim Özcan, Mustafa Fun, Enver Furtin.
Murakabe Heyeti Yedek Üyeler: Durmuş Akman, Tuncer Bozkurt, Muharrem Işıkel, Mubin Çıtak, Abdullah Mermer.

“DUBLE YOLLAR YAPILDI, BOĞAZ KÖPRÜSÜ YAPILDI”

Gündem dışı söz alan CHP’li meclis üyelerinin eleştirilerine yanıt veren AK Parti Odunpazarı Meclis Üyesi Mehmet Kepez, “Genel anlamda ben CHP grubundan şunu bekliyorum: AK Parti tamam eksiklikleri olabilir, yanlış yaptığı şeyler de olabilir. Biz de Tayip Erdoğan’ın yaptığı her şey doğrudur demiyoruz. Peygamber değil ki, yanlış da yapabilir. Ama şunu bekliyoruz: Bir kere de deyin ki, şunu da güzel yaptı. Duble yollar yapıldı, boğaz köprüsü yapıldı, savunma sanayide önemli çalışmalar yapıldı. Geçmişte yapılanları gördük. Ben 28 Şubat’ı bizzat yaşadım. Devlet o zaman üstümüzden silindir gibi geçti” diye konuştu. 


“BİR MAHALLEDE BİRİ BEN AÇIM DİYORSA BU ARKADAŞ VURDUMDUYMAZ BİRİSİDİR”

“Hükümetimiz gerekli tedbirleri, sosyal konularda da fakir fukara konusunda da gerekli tedbirleri alıyor” diyen Kepez, “Eğer bir mahallede ben açım diyorsa, benim yakacağım yok diyorsa ya bu arkadaş çok vurdumduymaz birisidir ya da bundan kimsenin haberi yoktur. Böyle bir şey olamaz. Mahallenin muhtarı haberi varsa götürür verir. Belediyenin orada çalışanları varsa haber verir. Devlet de veriyor, belediyeler de yardım yapıyor. Herkes yardım yapıyor. Yani ben şunu anlamıyorum: Bundan 3 sene önce ülke ekonomisinde hiç sıkıntı yoktu. Pandemi çıktı. Pandemide görülen hizmetleri görün. Avrupa’da yaşlılar sokaklara atıldı. Oksijen pompası yaşlıdan alındı gence takıldı. Şehir hastanelerinin neden yapıldığını gördük işte. Bir kere teşekkür edin” şeklinde konuştu. 


“BATTIK, ÖLDÜK, BİTTİK DEMENİN DE BİR ANLAMI YOK”

Her şeyin çok kötü olduğunu söylemenin bir anlamı olmadığını belirten Kepez, “Geçen ay ki toplantıda şunu söyledim. Yanlış anlaşıldı. Ülkede ekonomik kriz yok demedik. Ülkede tabi ki hayat pahalılığı var. Bunu herkes kabul ediyor. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız da Afyon’daki konuşmasında söyledi: Bir emeklinin 10 bin lira ile geçinmesi zordur evet. Bununla ilgili çalışmalar yapılıyor. Ama her şey çok kötü, battık, öldük, bittik demenin de bir anlamı yok. Şimdi pandemi dedik. Arkasında Ukrayna bilmem ne savaşı çıktı. Bunu dünya yaşıyor. Dünyada bir yangın varsa ondan biz de etkileniyoruz. 11 vilayeti etkileyen büyük bir deprem felaketiyle karşılaştık. Bunlar kolay işler değil” ifadelerini kullandı. 


“İNSANLARIN KONFORU, LÜKSÜ, REFAH SEVİYESİ YÜKSELDİ”

Kepez konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ülkemizde gerçekten güzle şeyler yapılıyor. Savunma sanayi nereden nereye geldi. Türkiye’nin 2002’den önceki durumuyla şimdiki durumunu karşılaştırdığımızda arada çok büyük fark var. Çıtalar yükseldi. İnsanların konforu, lüksü, refah seviyesi yükseldi. Ama biraz önce bahsettiğimiz nedenlerden dolayı birtakım krizler oldu. Hayat pahalılığı oldu. Bence biraz da insanımız bunu istismar ediyor. Her gün esnaf etiket değiştirirse, ev sahipleri kirayı almış başını gidiyorsa, yani burada devlet yaptırımlar yapması lazım ama insanların vicdanı ölmüşse ona çok fazla yapacak bir şey kalmıyor. Cezalar verilecektir, yaptırımlar yapılacaktır.”

Kaynak: Meltem Karakaş