AK Parti İl Başkanı Gürhan Albayrak, CHP’li belediyelerdeki akraba atamalarına ilişkin açıklama yayınladı. Albayrak, Türkiye gündemini bir süredir CHP’li belediyelerdeki atamaların meşgul ettiğini belirterek, “Eskişehir halkı için pek de yeni olmayan bu durum, artık ülke genelinde de kamuoyunun yakından takip ettiği bir gerçektir” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, atamalar konusunda yaptığı uyarıların dikkat çekici ancak samimi olmadığını söyleyen Albayrak, “Ancak, bu uyarıların samimiyeti, CHP Yerel Yönetimler Danışmanı olarak Sayın Yılmaz Büyükerşen'in atanmasıyla sorgulanmaya başlanmıştır” diye konuştu. 

Albayrak, açıklamasında şunları söyledi: “
25 yıl boyunca Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Büyükerşen, nepotizm konusunda hiç de iyi bir sınav vermemiştir. Kardeşi, damadı, yeğenleri, kayınbiraderi yıllardır olduğu gibi halen daha Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde önemli mevkilerde istihdam edilmektedir. Tüm bunlara ek olarak, Sayın Büyükerşen'in Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Danışmanlık kadrosuna alınması bu konudaki endişeleri daha da artırmaktadır. Bir yandan CHP'de yerel yönetimlerin sorumluluğunu üstlenirken, diğer yandan Eskişehir'den maaş almaya devam etmesi kabul edilemez bir durumdur. Bu da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ndeki nepotizmin ne kadar pervasızca yayıldığının açık bir göstergesidir.”

Belediyedeki atamalarla ve mevcut kadrolarla ilgili Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’ye çağrıda bulunan Albayrak, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde, öncelikle kendi akrabalarından başlayarak, kamuoyunda da artık herkesçe bilinen, belli başlı ailelerden oluşan belediye kadrolarını liyakate önem vererek yenilemesi ve Eskişehir'in bu olumsuz imajını bir an önce düzeltmesi gerekmektedir. Bu çağrımıza kulak verilmesi, belediyenin daha adil, şeffaf ve etkin bir şekilde yönetilmesine katkıda bulunacağına ve Eskişehir'in imajını güçlendirerek, Eskişehirlilerin bu konudaki güvenini yeniden tesis edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi