Eskişehir kazanan tarafta yer alacak! Eskişehir kazanan tarafta yer alacak!

Genel Başkanlığını Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın yaptığı Yeniden Refah Partisi (YRP), Cumhur İttifakı içinde yer almıştı. Yeniden Refah’ın Eskişehir’deki Kurucu İl Başkanı Osman Mandacı…
14 Mayıs 2023 seçimi öncesinde milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrılan Mandacı, partisinin birinci adayı oldu. Mandacı’nın partisi Eskişehir’de yüzde 1,4 oy oranıyla yaklaşık 9 bin oy aldı.
Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalmasıyla Cumhur İttifakı ortakları daha çok bir araya gelmeye başladı. Cumhur İttifakı temsilcileri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez liderliğinde buluşuyor. AK Parti, MHP, BBP ve YRP temsilcileri geçtiğimiz günlerde yapılan üç etkinlikte bir araya geldi.
Söz konusu buluşmalara YRP adına Osman Mandacı katılıyor…
AK Parti ve MHP’den bazı isimler Osman Mandacı ile bir araya gelmekten duydukları rahatsızlığı bir araya getirdi.
Osman Mandacı, 2017 yılında Tepebaşı Belediyesi önündeki Atatürk heykelindeki yazılara sprey boyayla zarar vermişti. Mandacı, yargılama sonunda “Kamu malına zarar verme ve 5816 sayılı kanuna muhalefet’ suçundan ceza almıştı.
Osman Mandacı’nın aldığı cezadan Bakan Fatih Dönmez’in haberdar olmadığı da gelen bilgiler arasında… Atatürk hassasiyeti ile bilinen MHP’nin de nasıl bir tavır takınacağı merak konusu…