AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Ayşen Gürcan, AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi üyeleri ile düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Düzenlenen bu kahvaltıya AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak'ta katılım gösterdi. 

Image

AK Parti'nin Eskişehir'deki temsilcilerinden olan Milletvekili Prof. Dr. Ayşen Gürcan, engelli bireylerin sorunlarına yönelik duyarlılığını bir kez daha ortaya koydu. Gürcan, engellilerin yaşadığı zorlukları anlamak ve çözüm önerileri üretmek adına gerçekleştirilen kahvaltı etkinliğinde, engelli bireylerle birebir iletişim kurarak, sorunları doğrudan dinledi.

Etkinlikte engellilerin karşılaştığı engeller ve çözüm yolları masaya yatırıldı. Engellilerin toplumsal yaşama tam ve etkin katılımını sağlamak adına yapılması gerekenler ele alındı. Ayrıca, engelli hakları ve engellilere yönelik sunulan hizmetlerin artırılması için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişi yapıldı.

“Sevgi varsa engel yok”

Ayşen Gürcan buluşmaya dair fotoğrafları şu sözlerle paylaştı: "Şehrimizdeki engelli derneklerimiz ve partimizin Engelliler Koordinasyon Merkezi üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldik. “Sevgi varsa engel yok” diyerek engelli kardeşlerimiz ile birlikte hayatın içinde olmaya, onlar için toplumsal farkındalığın ve bilincin başta çalışma hayatı olmak üzere hayatın her alanında geliştiği, engelsiz bir gelecek, erişilebilir bir yaşam hedefiyle çalışacağımıza söz veriyoruz."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi