ESOGÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Çabuk, 3. Eskişehir Başarı Ödülleri’nde Mesleki Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Haber Merkezi

3. Eskişehir Başarı Ödülleri, 14 Ocak’ta Kent Palace Event Centre’de düzenlendi. 600 adayın yer aldığı ve 200 binden fazla oy kullanılan organizasyonda 53 ayrı kategoride ödül takdim edildi. Microbiota Biyoteknoloji Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı da olan Prof. Dr. Ahmet Çabuk, Mesleki Başarı Ödülü’ne layık görüldü.
Prof. Dr. Çabuk, ödülünü Jüri Üyesi Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Ekoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Türe’den aldı.
ESOGÜ’de 2017-2019 arasında Rektör Yardımcılığı görevini de yürütmüş olan Prof. Dr. Çabuk, biyoteknoloji araştırmaları yapıyor. 2015 yılında Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Microbiota Biyoteknoloji Sanayi ve Ticaret AŞ’yi kurdu.
Kenan Işık sahipliğindeki ICI Teknoloji AŞ ile işbirliği yaparak ilk ürünü olan Bion-G Ultra adını verdiği mikrobiyal gübre geliştirdi.