Gram altında 3 bin lira iddiası: Bu tarihte zengin olacaklar dedi Gram altında 3 bin lira iddiası: Bu tarihte zengin olacaklar dedi

Eğitim, afet ve yangınların nedenleri, etkileri, alınacak önlemler ve müdahale yöntemleri gibi konuları kapsayarak katılımcıların bilgi düzeylerini artırmayı hedefledi.

Eğitimde, afetlerin insanlar üzerindeki etkileri ve afet anında doğru ve etkili müdahale yöntemleri üzerinde duruldu. Katılımcılara afetler öncesinde, sırasında ve sonrasında alınabilecek önlemler konusunda detaylı bilgiler verildi. Ayrıca, yangınların çıkış nedenleri ve yangın durumunda nasıl güvenli bir şekilde hareket edileceği konuları da ele alındı.

Eğitim, katılımcıların afet ve yangın gibi acil durumlara karşı bilinçlenmesini sağlamayı amaçlarken, aynı zamanda afetlerde etkili müdahale ve yönetim için gereken bilgi ve becerilerin geliştirilmesine de katkı sağladı. Katılımcılar, aldıkları eğitimle hem kendi güvenlikleri hem de çevrelerindeki insanların güvenliği konusunda daha duyarlı ve hazırlıklı olmayı öğrendiler.

EĞİTİM VERİLDİ

AFAD Eskişehir'den yapılan açıklama şu şekilde; "Devlet Malzeme Ofisi Eskişehir Bölge Müdürlüğü Afetlere ve Yangınlara Dirençli Kamu Kurumları Hedefiyle eğitimlerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda Devlet Malzeme Ofisi Eskişehir Bölge Müdürlüğü personeline “Afet ve Yangın Farkındalık “ eğitimi verilmiştir."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi