Öğrencilere afet anında nasıl hareket etmeleri gerektiği, güvenli alanların belirlenmesi, temel ilk yardım bilgileri gibi konularda bilgi verildi.

Eğitimlerde, öğrencilere öncelikle doğal afetlerin tanımı ve türleri hakkında bilgi verildi. Ardından, deprem, sel, yangın gibi afetlerde alınması gereken önlemler ve yapılması gerekenler anlatıldı. Güvenli alanların belirlenmesi, acil durum çantası hazırlama, temel ilk yardım bilgileri gibi konular da eğitimlerin içeriğini oluşturdu.

Eğitimler, GSB Eskişehir yurtlarında kalan öğrencilere yönelik olarak düzenlendi. Etkileşimli ve uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitimlere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Eğitimler, AFAD uzmanları tarafından verildi ve öğrencilerin sorularını yanıtlamak için interaktif bir ortam sağlandı.

Yapılan açıklamada, "Bala Hatun Yurt Müdürlüğü  Eskişehir Yurt Müdürlüğü  Gündüzalp Yurt Müdürlüğü  Osman Efendi Yurt Müdürlüğü Yurtlarımızda, doğal afetler anında yapılması gerekenler hakkında "AFAD Farkındalık" eğitimleri tamamlandı." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi