Şubat ayında sıfır araç almak isteyenler için Fiat'ın sunduğu peşin ödeme avantajı, yükselen araç fiyatlarına alternatif bir çözüm sunuyor.


NASIL ALINIR?

Otomobil piyasasında sıfır kilometre araba satın alınmak istendiğinde ucuz fiyat kaygısı süreçte belirleyici oluyor. Öncelikle binek otomobillerin fiyatları inceleniyor. 

Bu araçlar en çok tercih edilen araçlar olmakla beraber fiyatları Şubat zamları ile oldukça yükseldi. En ucuz aracın fiyatı bile 850-900 Bin TL bandına yükselirken bu araçların donanımları en alt seviyede oldukları için tercih edilmiyorlar. 

Eli yüzü düzgün olarak tabir edilebilecek bir binek otomobil satın alınmak istendiğinde 1,1 Milyon TL’nin gözden çıkarılması gerekiyor.

Ucuz araba satın almanın tek yolu ise hafif ticari araçlar kaldı. Hafif ticari araç satın alarak günlük araba ihtiyaçlarını karşılayanlar önemli miktarda tasarruf edebiliyorlar. 

Bu yolla insanlar hem daha az para ödüyorlar hem de günlük araba ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde karşılıyorlar. Üstelik bu araçların yakıt tüketimlerinin daha az olması ayrı bir avantaj oluyor. Bu gerekçeler ile beraber hafif ticari araçlara son dönemlerde oldukça yüksek bir ilgi oluşmaya başladı.


FİAT FİORİNO

Sıfır kilometre araçta en ucuz fiyat denildiğinde akıllara tek bir model geliyor. O da Fiat Fiorino oluyor. Yerli üretim bir araç olan Fiat Fiorino müşterilere oldukça uygun fiyatlarla satılıyor. 

Bu aracın 2024 modeli şu anda firma tarafından 623.900 TL’ye satılıyor. Bu arabayı satın almak isteyen ama peşin olarak bu tutarı ödeyemeyecek olanların bir seçeneği daha bulunuyor.

36 ay vadeli 300.000 TL taşıt kredisi çekilerek Fiat Fiorino satın almak mümkün. Bu durumda ödenmesi gereken peşinat 323.900 TL oluyor. Geri kalan 300.000 TL ise taşıt kredisinden sağlanıyor ve 3 yılda taksitler halinde aydan aya ödemeler yapılabiliyor.

Kaynak: Uşak Gündem