Başvuruların devam ettiğini belirten Eskişehir Sanayi Odası yetkilileri, başarılı projelerin sektöre örnek olacağını ve verimliliğin artırılmasına önemli katkılar sağlayacağını ifade etti. Ödüllerin, sanayi sektöründeki işletmelerin rekabet gücünü artırmayı hedeflediği belirtildi.

Yapılan açıklamada, "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "2024 Yılı Verimlilik Proje Ödülleri" başvuruları devam ediyor. Son başvuru tarihi: 30 Mayıs 2024" denildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından; verimlilik bilincinin ülke çapında yaygınlaştırılması, kurum ve kuruluşlar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımın artırılması, verimlilik konusunda yürütülen projelerin kamuoyuna duyurulması, uygulanmış projelerin sağladığı yararların tanıtılması ve verimliliği artırma konusunda yürütülecek yeni projelerin teşvik edilmesini sağlamak amacına yönelik olarak her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” düzenlenmektedir. 2014 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen organizasyona gösterilen ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Hem özel sektör işletmelerinin hem de kamu kurum ve kuruluşlarının başvuru yapabildiği yarışmada dereceye giren proje sahiplerine verilecek ödüller Sayın Bakanımız tarafından takdim edilmektedir.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi