Artan enflasyon ile birlikte sanayi, konut, elektrikli araç gibi birçok sektörü yakından ilgilendiren elektrik zamlarıyla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren elektrik zammı hakkında Merkez Bankası eski Başekonomisti Hakan Kara ve ekonomi yazarı Olcay Dilek net bir oran paylaştı.

Ekonomistlerin açıklamaları,  elektrik fiyatlarıyla ilgili gelecekteki gelişmeler konusunda önemli bir gösterge olarak değerlendirilebilir.

Enerji Bakanlığı ve EPDK kulislerinden sızan elektrik zammı haberleri, uzman görüşleriyle yeniden gündemde. Elektriğe ciddi bir zammın yaklaştığı öngörülüyor. Enflasyon artışlarının ardından zam beklentisi yeniden konuşulmaya başlandı.

EKONOMİSTLERDEN DEV ELEKTRİK ZAMMI YORUMU

Artan enflasyon karşısında elektrik zammı yeniden gündemde.

Elektrik fiyatlarında yapılacak zamma dair kulis bilgileri paylaşıldı. Haziran veya temmuz ayında beklenen zam hakkında Merkez Bankası eski Başekonomisti Hakan Kara ve ekonomi yazarı Olcay Dilek'in öngörüleri dikkat çekti.

Elektrik Faturası 4

ZAM ORANI TAM OLARAK...

Elektrik fiyatlarında ciddi bir zam beklentisi duyuran uzman isimlerden oran paylaşıldı. Haziran - Temmuz aylarında öngörülen zam tahmini yüzde 70 olarak açıkladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Enerji Pİyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kulislerinde zam oranlarının konuşuluğu bildirildi. Elektrik fiyatlarındaki zam, ekonomi yönetiminde belirleyici unsur olacağı vurgulandı.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi