Eskişehir'de yangın paniği! Binayı tahliye ettiler Eskişehir'de yangın paniği! Binayı tahliye ettiler

Sivrihisar Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hamid Yüzügüllü, AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan ve AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Emre Aydın ile birlikte Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı İsmail Aslan, Sivrihisar Belediye Başkanı Yüzügüllü’nün son 10 yılda ilçede büyük bir dönüşüme imza attığını belirterek, ilçenin beklenen gelişimi sağladığını ifade etti. 

“TEPEBAŞI KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ OLACAK”

Tepebaşı’nın kültür ve sanatın merkezi yapacağını söyleyen Yüzügüllü, ayrıca yeni imar alanları ve yeni sanayi bölgelerinin projeleri arasında olduğundan bahsetti. 
Yüzügüllü, 10 yıl boyunca Sivrihisar’da iyi işler yaptıklarını, ilçenin hem Türkiye’de hem de dünyada tanınırlığını artırdıklarını belirterek, “Sivrihisarlı olmaktan ve ilçeye hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum. İlçemiz tarihi bir çınar. Bugün hem Türkiye’nin hem de dünyanın tanımış olduğu bir ilçe oldu. Doğduğum, büyüdüğüm, ekmeğini yediğim topraklara hizmet etmekten ve bugün buraya taşımaktan gurur duyuyorum” dedi.  

“VATANDAŞIN CEBİNDEKİ PARAYA GÖZ DİKİYORLAR”

Yüzügüllü, trafik ve su konusunda gelen eleştirilere ise şöyle yanıt verdi: “Belediyecilik, vatandaşa hizmet etmek ve vatandaşı rahat ettirmek demektir. Fakat bizde ki belediyecilikte sadece vatandaşını ticaret hane gibi görmüş.  Ulaşım belediyenin mecburu işidir.  Belediye bu işten para kazanmak zorunda değildir. Yine su da insan hayatı için en temel şeydir. İnsanlar musluğu açarken elleri titriyor. Buradan kar edilmez. Devletimiz, belediyelere vatandaşına hizmet etsin diye belli bir bütçe ayırıyor. Bu bütçe düzgün kullanılmadığı sürece her harcanan para boşa gidiyor. Ondan sonra da vatandaşın cebindeki paraya gözünü dikiyorlar. 31 Mart’tan sonra belediyeciliğin nasıl yapıldığını, vatandaşın ayağına nasıl hizmet götürüldüğünü büyükşehir başta olmak üzere iki alt belediyemizle birlikte göstereceğiz.” 

“YENİ SANAYİ ALANLARI VE İMAR ALANLARI KAZANDIRACAĞIZ”

Tepebaşı’na yeni imar ve yeni sanayi bölgeleri kazandıracağını açıklayan Yüzügüllü, “Bugüne kadar Tepebaşı Belediye Başkanlığı yapmış tüm başkanlarıma teşekkür ediyor. Kendi vizyonları doğrultusunda ellerinden geldiği kadar hizmet etmişler. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Biz geldiğimizde Sivrihisar’ı nasıl dünyaya tanıttıysak Tepebaşı’na da olması gerektiği şekilde dünyaya tanıtacağız. Bölgeye yeni sanayi alanları ile yeni imar alanları kazandıracağız. Ufkunuz geniş olacak.  Projeler yapılırken beş ya da on yıllık yapılmaz. Büyükşehir’in gelişmesi demek 100 yıllık bir proje demektir” ifadelerini kullandı.  

“KARAMSAR DEĞİLİM, ÇOK UMUTLUYUM”

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan ise, Tepebaşı’nda genç ve dinamik bir aday ile seçime gireceklerini belirterek, Hamid Yüzügüllü’ye çok güvendiklerini ve bu seçimi alacaklarını söyledi. Eskişehir’in yerel yönetimlerde gerekli hizmeti alamadığını savunan Gürcan, şunları kaydetti: “Eskişehir gerçekten hizmet edilmeye layık bir şehir. Yerel yönetimlerde maalesef Eskişehir güdük kalmış. Siz bir de ‘ak belediyeciliği’ görün. Odunpazarı ve Tepebaşı’nda kendimizin yetiştirdiği ve başarılı bulduğumuz belediye başkanlarını aday gösterdik. Genç ve enerjikler. Enerjilerini bu şehre harcayacaklar. ‘Biz kimi koysak zaten o kazanır’ demedik, demiyoruz da… Hiçbir yerde demedik bunu, hele Eskişehir’de bunu demeyiz de zaten. Hamid başkana gerçekten güveniyoruz. Karamsar değilim, çok umutluyum. Asla ne kendime ne de partime oy istemiyorum. Lütfen kendinize, ailenize, torunlarınıza, komşularınızın adına aklınızı kullanın, kalbinizin sesini dinleyin. Hizmeti hak eden bu şehre hak eden ismi getirin. Biz hizmete adayız. Biz, Tepebaşı’nı birçok mahallesiyle birlikte eşit derecede, denk bir şekilde mahallerimizi geliştirmeye adayız. Büyükşehir adayımız da bu noktada çalışmalarını yaptı. Vaat verilmiş ama tutulamamış sözleri karşılığını verecek bizler değiliz. O soruyu soracak olanlar sizlersiniz.  Bu şehirde torunum yaşıyor. Bu şehrin vidanjörle lağım sularının toplanmadığı mahallesi kalmasın.  Bu şehirde toz ve çamur kalmasın.”

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak