Eskişehir'de yola çıkacaklar dikkat! Hız koridoru uygulaması hayata geçirildi! Eskişehir'de yola çıkacaklar dikkat! Hız koridoru uygulaması hayata geçirildi!

Yeniden Refah Partisi (YRP) Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını ilişkin Eskişehir.net’ten Meltem Karakaş’a değerlendirdi. AK Parti’nin Eskişehir’de kazanamayacağını bildiğini söyleyen Mandacı, Eskişehir’in kendisini şaşırtmadığını ifade etti.

“İYİ PARTİ VE ZAFER PARTİSİ GEÇEN SEÇİM ALDIKLARI OYU ALAMADILAR”

Osman Mandacı şu ifadeleri kullandı:

“Seçmeni karpuz gibi ikiye ayırdılar. Seçim iki taraf arasında gitti geldi. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak sahadaydık, tv programları yaptık, etkinliklerde bulunduk. Geçtiğimiz seçimdeki oylara baktığımızda oylarımızı bu seçimde artırdık. 1.44 almıştık meclis üyeliklerini de sayarsak 2.26 oy aldık. İYİ Parti ve Zafer Partisi geçen seçim aldıkları oyu alamadılar. Çok çok aşağı düştüler. Yeniden Refah Partisi oylarını artırarak yükselen bir parti. Kazanan Ayşe Hanım’a da mesaj attım hayırlı olsun diye. Kazım Bey’e mesaj attım.  Ahmet Bey’i de arayacağım. Bu şekilde seçimi artırmış olduk.

“SEÇMEN AK PARTİ’NİN VAATLERİNE İNANMADI”

Eskişehir için şöyle, ben AK Parti’nin bu zamana kadar kazanamadığı büyükşehiri kazanacağını düşünmüyordum zaten. En güçlü olduğu dönemde kazanamayan, şu an ekonomik ve ahlaki yönden en düşük çağı yaşıyoruz Türkiye olarak. Bu seçimde kazansa şaşardım. Herkes çalışmasını yaptı. CHP açık ara, öyle kılı kılına da değil açık ara aldı. Bu bir başarıdır Eskişehir’de. 2 tane de ilçe ekleyerek adlı üstelik. AK Parti de iki tane ilçe kaybetti. Eskişehir çok şaşırtmadı. Ben seçmenin nabzına baktığımda inanmıyorlardı AK Parti’nin vaatlerine. Hükümetin yapamadığını bunlar mı yapacak diyorlardı. Ekonomi de belirleyici oldu. İnsanların refah seviyesini düşürürsen insanlar da bunun cevabını sandıkta verir. Bu seçimde ikinci parti durumuna düştüler.

“SEÇMEN BÜTÜN SİYASİ PARTİLERE BİR MESAJ VERDİ”

Yeniden Refah Partisi üye çalışmalarına, teşkilatlarını genişletme yönünde devam edecek. Seçimin ardından bize telefonlar gelmeye başladı. Biz çalışma yapmak istiyoruz. İlçe başkanı olmak istiyoruz diye. Teveccüh arttı bize. Seçmen bütün siyasi partilere bir mesaj verdi.

“AK PARTİ BELİNİ BU SEÇİMDEN SONRA DOĞRULTAMAZ”

Ben AK Parti’nin bu seçimi kazanamayacağını biliyordum. Açık fark olunca kimseyi suçlayamıyorlar. Eğer bizim aldığımız oy oranında çok büyük fark olsaydı Yeniden Refah Partisi’ni suçlayacaklardı. Şimdi suçu kendilerinde arasınlar. AK Parti belini bu seçimden sonra doğrultamaz Eskişehir’de Türkiye’de de.”

Kaynak: Meltem Karakaş