Evde bunu yapan dikkat: Apartmanda oturanlar için yeni karar Evde bunu yapan dikkat: Apartmanda oturanlar için yeni karar

2009-2014 yılları arasında AK Parti’de il başkan yardımcısı olan, 2014-2019 yıllarında ise İnönü Belediyesi’nde AK Partili Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ile birlikte çalışan Hasan Güçbilmez, Yeniden Refah’ın İnönü Belediye Başkan adayı oldu. Eskisehir Net’ten Ayşe Kaytan Uçak’a konuşan Güçbilmez, son 25 yılda üç dönem CHP, iki dönem de AK Parti tarafından yönetilen İnönü’nün değişim istediğini savundu.  Güçbilmez, “Biz kimseye seçim kaybettirmek ya da kazandırmak için yola çıkmadık.  Seçimi bizim yüzümüzden değil, kendilerinin 10 yılda yaptıkları hatalardan dolayı kaybederler. Vatandaşlarımızdan bize karşı ilgi, sevgi ve teveccüh görüyoruz. İnönü, bir yenilik istiyor” ifadelerini kullandı. Mevcut adayların çoğunun belediye imkanlarını kullanarak seçime girdiğini söyleyen Güçbilmez, kendilerinin parti yardımı olmadan, kendi aralarında topladıkları ile sahada zorlu bir mücadele sürdürdüğünü kaydetti.

“ŞAHİT OLDUKLARIMIZ, İSPATLADIKLARIMIZ VAR”

Güçbilmez, iki dönemdir AK Parti tarafından yönetilen İnönü Belediyesi ilgili çok ciddi iddiaların olduğunu öne sürerek, şunları söyledi: “Kendileriyle ilgili çok ciddi iddialar var. Bazıları da belgelidir. Üç liralık işi 10 liraya vermek, vatandaşın malına el uzatmak, kendi ceplerini doldurmak… Bunları gördük, şahit olduk ve bazılarını da ispatladık. Göreve seçilirsem, Sayıştay’ı çağırıp belediyenin son 10 yılını inceleteceğim. Kendilerinden, vatandaşın hakkını alıp İnönü Belediyesi’nin kasasına koymak için mücadele vereceğim.” 

“RÜŞVETE KARŞI MÜCADELE YÜRÜTECEĞİM”

31 Mart seçimlerinde belediyeleri yeniden milli görüşle tanıştıracaklarını belirten Güçbilmez, “Necmettin Erbakan Hocamızın ‘milli görüş belediye başkanı gerektiğinde vatandaşın çuvalını taşımayı şeref bilir’ diye bir sözü vardır. Biz böyle bir belediyecilik yapacağız. İnönü’de ilk yapacağımız icraat belediyenin girişine ‘rüşvet alan da veren de melundur’ yazısını asmak olacak. Bu yazının sadece İnönü’de değil tüm Türkiye’de yazılıp, asılması gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak