Diri sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi;

PROTESTO NORMAL
“Taraftarın haklı tepkisine yönetim kurulumuzun verdiği karşılık maalesef camiamıza yakışmamaktadır. Başarıda alkışları kabul etmek nasıl doğalsa başarısızlıkta protesto olması kaçınılmazdır. Bu yıllarca böyle olmuştur olmaya da devam edecektir.

BU DURUMLAR YAŞANABİLİYOR
Ancak bazı taraftarımızın Erkan Koca ve diğer yöneticilerinde ailesi ve çocukları da oradayken küfür edilmesi ve şişe fırlatması kabul edilemez. Geçmiş yıllarda da Yine bizim liderliğimizde bu tür durumlar yaşandı ve bu durumlar maalesef yaşanabiliyor. İstifa söylemi karşısında.

KARŞI DURUYORUM
Taraftarın haklı isyanına karşı yapılan davranışa, Eskişehirspor taraftarlar birliği ve tribün lideri olarak karşı duruyorum. Eskişehirspor taraftarıyla var olan bir camiadır. Kişiler gelip geçicidir. Elbette Yıllarını bu armaya adamış yönetiminde sinirlerinin yıpranması normaldir.

TEPKİ KAÇANILAMAZDI 
Ancak yıllardır bizlerin öncülüğünde Eskişehirspor yaşasın diye bizlerin çağrısına omuz veren insanların tepkisine bu denli karşılık verilmemeliydi. Ayrıca Yönetim locası diye bir yer yok, yönetimin yeri protokol tribünüdür ve başarısızlıkta bunların olacağı kaçınılmazdır.

TARAFTAR YIPRANDI
Camia verilen mücadelenin elbette farkında ancak bunca senedir gelen başarısızlıklar silsilesi taraftarımızı yıprattı. Seçim süreçleri dolayısıyla ayrılıkların yaşandığı da bir gerçek.. Küfür tabi ki edilmemelidir. Ancak Yönetim eğer yönetici değil taraftar olsaydı ne yapardı?

YÖNETİME HER DESTEĞİ VERDİK
Transfer açıldığı gün binlerce insan nasıl tesiste alkışlarla meşalelerle destek verdiyse bu süreçte de başarısızlık karşısında tepki göstermesi normaldir. Takım amatöre düşmesine rağmen kimse ses çıkarmadı. Taraftarımız yönetime elinden gelen her desteği verdi.

KARŞILIK VERMEK YERİNE
Ancak Polatlı maçında olumsuz bir sonuçta bunların yaşanacağını da herkes tahmin edebilirdi. O yüzden bu duruma karşılık vermek yerine farklı şeyler yapılabilirdi ancak olan oldu artık. Yönetimdekilerin de, küfür etmeden tepki gösterenlerinde Eskişehirspor sevgisi tartışılmaz…

OLMADI OLMUYOR
Elbette yönetim kurulu bu süreçte işinden ailesinden çok feragat edip çalıştı ancak olmadı. Her İyi taraftar, iyi idareci olacak diye bir kural yok..Bazı şeyleri zamanında kabullenmek gerekirdi. Gelinen noktayı camiamız ve verilen bunca emek hak etmedi ama olmadı. Olmuyor…

TOPARLANMAMIZ KOLAY DEĞİL
Türkiye’de tribün bazında verdiğimiz mücadelenin örneği yok. Herkes elinden geleni iyi kötü yaptı ama artık o kadar parçaya bölündük dağıldık ki toparlanmamız kolay değil. Çoğumuz artık olmayacağına inanmaya başladık. Çok emek verdik, çok çileye göğüs verdik, gençliğimizi yaktık…

ORTAK AKILLA HAREKET EDİLMELİ
Eskişehir tribünleri olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yaptık. Mustafa Akgörenden itibaren Eskişehirspor yaşasın diye mücadele eden taraftar bazlı yönetimler oluştu. Ve bir şekilde kapanmadık. Bu süreç sonrası şehrin ileri gelenleri bir araya gelip ortak akılla hareket edecektir

ESKİŞEHİRSPOR AYAĞA KALKAR
Bu süreçte her maça gelenden de, senede 1 maçta olsa gelenden de, Eskişehirspor yaşasın diye uğraşan yönetici, tesis personeli, basın, taraftar, emniyet güçleri, seçilmiş atanmış kim varsa Allah razı olsun. Umuyoruz ki; bu kötü günler biter ve Eskişehirspor ayağa kalkar…”

Kaynak: Murat Dağtekin