Nöroloji Akademisi tarafından yapılan bir çalışma, fast food gibi yağlı ve şekerli besinlerin çocukların beyin gelişimi için ne kadar tehlikeli olduğunu ortaya koyuyor. Bu besinler, hafıza ve bilişsel işlevleri zayıflatarak beyne zarar verebiliyor.


KANITLANDI!

Ürünler genellikle aşırı yağda ve tekrar tekrar kızartılıyor üstelik içerisine lezzet arttırıcı bir takım maddelerde eklenebiliyor.

Özellikle çocukların gelişim çağında bu nöroloji akademisi tarafından yapılan bir çalışmanın sonuçları bu yiyecekleri ne kadar tehlikeli olabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.


RUH HALİNİ ETKİLİYOR!

Yapılan çalışma kapsamında dört gün boyunca şekerli ve yağlı besinlerle beslenen insanların kan değerlerinde ve sağlık sağlık durumlarında bozulma olduğu belirlenirken Oxford Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir çalışmada bu bulguları destekler nitelikteydi yüksek yüksek yağlı yiyecekler beş gün boyunca tüketildiğinde dikkat ve hafıza fonksiyonlarının yanı sıra ruh hali değişimlerine de yol açıyor.

İnsan sağlığına zarar veren ürünler arasında sıklıkla tüketilen ; patlamış mısır tavuk nugget işlenmiş etler ve aşırı yağda kızartılan yiyecekler yaralıyor.

Kaynak: Haber Merkezi