Eskişehirspor Olağanüstü Genel Kurulunda konuşan Başkan Mehmet Şimşek, “Böyle bir ortamda çıkıp bir yönetim listesi vermek bile büyük bir cesarettir. Bu listedeki arkadaşları büyük bir cesaret örneği gösterdikleri için tebrik ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

Şimşek, kulübü sahipsiz bırakmamak adına yeni liste çıkana kadar görevlerine devam ettiklerini söyleyerek, “Sonuç itibarıyla bugüne kadar geldik. Umarım bu kulüp kurtulur” ifadelerini kullandı.

Eskişehirspor Olağanüstü Genel Kurulu, Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor.

Burada söz alan Başkan Mehmet Şimşek, şunları aktardı:

- “Transfer tahtasını açmayı denedik”

“Kongre kararı alan her yönetim çekip gidiyor, kulübü sahipsiz bırakıyor. Biz yeni birisi çıkana kadar görevimize devam edelim dedik. Transfer tahtasını açmayı denedik. Eskişehir ve İstanbul ayaklarında birer ekip kurduk. 'Bedava ve parasız imzaları almaya başlayın' dedik. Bu arkadaşlar çalıştı ve 4-5 tane bizim ulaşamadığımız dosyalar çıktı.

“127 dosyayı halletmemiz gerekiyordu”

Bizim 87 kişiden imza almamız gerekiyordu. 127 tane de dosyayı halletmemiz gerekiyordu. Futbolculardan sonra avukatları da ikna etmek gerekiyor çünkü dosyalar onlarda… Bütün dosyaları TFF’ye teslim ettik ve 15 tane açık dosyamız gözüküyor. Bu 15 dosyanın 2’si malum takım…

- “Genel kurul demek çekilmek demek”

Yunanistan’da olan bir futbolcumuz imzayı veriyordu fakat avukatı para istiyordu. Borçlu olduğumuz eski personelimiz de bir imzayı verdi. Bunun bedeli 300 bin liraydı. Bu 6 kişinin de bedeli 1 milyon 600 bin lira. Biz bu çalışmalara devam ediyorduk. Erkan Bey’den bizim çekilmemizi istemişler. Genel kurul demek zaten çekilmek demek. Sonuç itibarıyla bugüne kadar geldik. Umarım bu kulüp kurtulur. Dosya Kapat’a yatırılan paraların tek kuruşu dahi kulüpte kullanılmamıştır.

- “Listedeki arkadaşları büyük bir cesaret örneği gösterdikleri için tebrik ediyorum

Böyle bir ortamda çıkıp bir yönetim listesi vermek bile büyük bir cesarettir. Yeni bir listemiz var, birazdan belli olacak. Bu listedeki arkadaşları büyük bir cesaret örneği gösterdikleri için tebrik ediyorum. Ben babadan Eskişehirsporluyum, kulübün de maddi ve manevi olarak arkasındayım. Hakkınızı helal edin.”