Sivrihisar Milli Eğitim Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen etkinlikte, Karayolu Trafik Haftası kampanyası kapsamında yapılan çalışmalar ve hedeflenen mesajlar tanıtıldı. "Hayatla Yarışılmaz" temasıyla trafikteki hız ve dikkat konusunda sürücülere önemli mesajlar verildi. Ayrıca, "Yayalar Kırmızı Çizgimiz" ve "Trafikte Her Yıl Daha İyiye" sloganlarıyla da trafik kurallarına uyma ve trafikteki sorumlulukları artırma vurgusu yapıldı.

Etkinliğe katılan birim amirleri ve kolluk kuvvetlerine mensup polis ve askeri personeller, trafik kurallarına uyma ve trafik güvenliğine dikkat etme konusundaki önemli mesajları katılımcılara iletti. Trafikteki sorumlulukların bilincinde olan herkesin, kampanya mesajları doğrultusunda hareket etmesi gerektiğini vurguladılar.

Yapılan açıklamada, "4-10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası için başlatılmış olan ‘’Hayatla Yarışılmaz’’, ‘’ Yayalar Kırmızı Çizgimiz ‘’ ile Trafikte Her Yıl Daha İyiye ’’ kampanyalar kapsamında, kampanya tanıtımları ile ilgili İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü Önünde yapılan etkinliğe, Birim amirlerimiz ve İlçemizdeki kolluk kuvvetlerine mensup polis ve askeri personeller katıldı.

Sivrihisar Atatürk Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde, ekipler durdurdukları araçlarda bulunan sürücü ve yayalara bilgilendirme yaparak kampanyalar hakkında bilgiler verdi. Etkinlik boyunca sürücü ve vatandaşlara bilgilendirme broşürleri dağıtıldı." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi