Milyonlarca vatandaşın ilgi odağı olan banka faiz getirilerinden sonra vatandaşlar yeni yatırım araçlarını araştırmaya başladı. Yatırım uzmanı Murat Gültekin son gelişmeleri değerlendirerek ay ay değişecek yatırım araçlarını açıkladı.

Yatırım uzmanı Murat Gültekin, 2024 yılında sermayenin gideceği yönü belirterek, ilerleyen aylarda arsa ve tarla piyasanın en çok kazandıran yeni yatırım yöntemi olacağını açıkladı.

VATANDAŞ MEVDUAT GETİRİSİNİ TERCİH EDİYOR

Enflasyon karşısında parasını korumak isteyen vatandaşın son zamanlardaki adresi ise yüksek faiz getirisinden dolayı banka mevduatları olmuş durumda. Krediye erişimdeki zorluk, %25 kira sınırlaması son zamanlarda konuta yatırım yapanları listeden çıkardı. 2023 yılında borsadaki olumsuz gidişat yatırımcının temkinli davranmasına yol açıyor. Faizin, enflasyon karşısında paranın değerini korumak adına yeterli olmadığının altını çizen uzmanlar, diğer yatırım araçlarının da değerlendirilmesi gerektiğini vurguluyor.

KASIM AYINA KADAR AÇIKLADI

Gayrimenkul Yatırım Uzmanı Murat Gültekin X hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile, 2024’te sermayenin hangi aylarda nereye yatırım yapacağı bilgisini verdi. Şuan faizde olan paranın Nisan ayında borsaya geçeceğini belirten Gültekin; Temmuz ayında konuta, Eylül ayında kriptoya ve Kasım ayında da arsa ile tarlaya yöneleceği bilgisini verdi. Ayrıca şuan parasını faizde değerlendirenlerin, kazançlarından fazlasını Eylül ayında arsa almak için harcayacaklarını da aktardı.

Ekran Resmi 2024 02 02 10.53.23

Ekran Resmi 2024 02 02 10.54.17

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi